ZHURTA - to jsme my

Společnost ZHURTA vznikla v roce 2019 jako výsledek naší 13leté práce a sbírání zkušeností v oblasti řízení stáda, šlechtění zvířat až po management výroby mléka.

ZHURTA znamená energicky a rázně. Stejným způsobem přistupujeme k naší práci i k zákazníkům. Do společnosti jsme integrovali odborníky, kteří zanechávají na farmách svou energii a chtějí posouvat dál naše zákazníky stejně jako sami sebe.

V posledních 5 letech se výrazně změnily vlastnické struktury farem, došlo ke generačním obměnám a dost zásadně se také změnil přístup vlastníků i farmářů k výrobě mléka.

Robotizace, monitoring a práce s daty přináší do odvětví nové možnosti v oblasti řízení farem, kde tradiční systémy řízení stáda jsou nahrazovány novými, plně automatickými. Monitoruje se zdravotní stav zvířat, jejich kondice a výkon, stejně jako lidská práce, která se postupně nahrazuje prací robotickou.

Velkým partnerem v této oblasti je nám mezinárodní plemenářská společnost Alta Genetics Inc, (původně zřízena jako „konzultační společnost pro managment výroby mléka“). Šlechtitelský program Alty PEAK náleží mezi celosvětově nejžádanější plemenářské programy. Léta zkušeností posbíraných na farmách po celém světě se snažíme implementovat na český trh a poskytnout tak kvalitní poradenství pro naše zákazníky. Díky usilovné práci jsme se v roce 2022 stali smluvními partnery Alta Genetics Inc. a zastupujeme tuto firmu jako oficiální distributoři pro český a slovenský trh.

Jen stěží bychom si před 15 lety dokázali představit, že náš tým budou tvořit také IT specialista a programátor. Nové technologie přináší nové možnosti v řízení farem, které však vyžadují konektivitu na stávající systémy. Právě v této oblasti vidíme velký prostor pro naši společnost ZHURTA, stejně jako ve spolupráci s programem PEAK.

Ing. Aleš Hurta

ZHURTA